Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim
Menu
Pożar budynku mieszkalnego w Podkowie Leśnej

           W dniu 04.12.2010 r. w godzinach wieczornych do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów z JRG PSP, dowódca zmiany stwierdził, że pożarem objęte są dwie kondygnacje nadziemne i poddasze budynku. Jak się okazało, podjęcie działań ratowniczo – gaśniczych było znacznie utrudnione z uwagi na zalegające składowisko różnych przedmiotów. Stertami śmieci zarzucony był cały teren posesji oraz pomieszczenia budynku do ? - ? ich wysokości. Z uwagi na zalegające składowisko wjazd na posesję drabiny lub podnośnika pożarniczego był uniemożliwiony.
W pierwszej fazie działania skoncentrowano na dokonaniu rozpoznania mającego na celu ustalenie czy w budynku nie pozostaje jego właściciel. Skoncentrowane dotarcie sił Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnej doprowadziły do zlokalizowania pożaru. Dogaszanie tlących się śmieci zalegających w pomieszczeniach trwało do godziny 15:00 dnia następnego.
Działania Straży dodatkowo utrudniała niska temperatura, powodująca zamarzanie sprzętu i armatury, a szczególnie trudne warunki atmosferyczne doskwierały przemoczonym strażakom.
Pokrzepiającym gestem w czasie tych jakże trudnych działań było zachowanie Burmistrza Miasta, który zapewnił Strażakom ciepłe napoje i wyżywienie.
 
 
 

Informacje


Jak do nas dojechac?