Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim
Menu
Strażacy robią pompki dla chorej ZosiStrażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim włączyli się w ogólnopolską akcję pomocy dzieciom chorym na SMA tj. rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą na ich wyleczenie jest kosztowna terapia genowa w USA, która wynosi około 10 milionów złotych.
Pomysłodawcą akcji jest druh Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gaszyna. W ramach wyzwania wystarczy zrobić dziesięć pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego dziecka oraz nominować kolejne trzy osoby. Pierwszym z dzieci był Wojtuś z Galewic. Do akcji zaczęli włączać się strażacy OSP i PSP, policjanci, żołnierze, funkcjonariusze innych służb, a także osoby cywilne.
Po sukcesie, którym było zebranie niezbędnych środków na leczenie Wojtka postanowiono kontynuować akcję i zbierać pieniądze dla kolejnych dziesięciu dzieci z SMA. Poszczególne województwa zbierają środki na inne dziecko. Mieszkańcy województw mazowieckiego oraz świętokrzyskiego są w drużynie Zosi Paczwy. Jest to trzymiesięczna dziewczynka, dla której szansą na normalne życie jest również kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych.
Komenda Powiatowa PSP w Grodzisku Mazowieckim otrzymała nominację od Ochotniczej Straży Pożarnej w Młochowie. Dziękujemy za nominację. Podjęliśmy wyzwanie. Wśród pracowników przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną. Zebrane środki przekazane zostały na konto Zosi. Jednocześnie strażacy zgodnie z regułą akcji wykonali wymagane dziesięć pompek.
Kontynuując akcję w naszym powiecie nominowaliśmy do niej OSP Grodzisk Mazowiecki, OSP Książenice oraz OSP Milanówek.
Pozdrawiamy Zosię i życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia.

Wszelkie darowizny dla Zosi można wpłacać na:

Fundacja Siepomaga
ul. Za Bramką 1
61-842 Poznań


Numer konta w Alior Bank: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892
Tytułem: 22021 Zofia Paczwa darowizna


Tekst: st. bryg. K. Tryniszewski
Zdjęcia: KP PSP Grodzisk Maz.
Informacje


Jak do nas dojechac?

mapa

Napisz do nas:

grodzisk@mazowsze.straz.pl

Komendant Powiatowy:

grodziskpsp@mazowsze.straz.pl

Dane kontaktowe do Inspektora Danych Osobowych (IOD):