Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim
Menu
Zawody sportowo-pożarnicze OSP 2013


        W dniu 6 października 2013 roku na boisku sportowym w miejscowości Cegłów, gm. Baranów odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 12 j spośród 14 jednostek OSP z terenu powiatu Grodzisk Mazowiecki.
        Zawody rozegrane zostały na podstawie „Regulaminu Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP” z dnia 10.02.2011 r. w dwóch konkurencja tj. sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Łącznie udział wzięło 16 drużyn OSP, z czego 3 kobiece drużyny pożarnicze (Grupa C), 12 męskich drużyn pożarniczych (Grupa A) oraz jedna męska drużyna w grupie seniorów-weteranów (poza regulaminem zawodów).
        Komisję sędziowską stanowili oficerowie, aspiranci i podoficerowie z KP PSP w Grodzisku Mazowieckim i Błoniu, zaś sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Krzysztof Osiński z KP PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim z siedzibą w Błoniu.
        Zawody przebiegły sprawnie i bez kontuzji. Do komisji sędziowskiej wpłynął jeden protest, który ostatecznie nie został uwzględniony.
        Nagrody i puchary ufundowane zostały przez Starostę Grodziskiego Marka Wieżbickiego. Była również nagroda dla najsympatyczniejszej drużyny, którą ufundowała warszawska firma Kadimex. Nagroda ta została przyznana dla OSP Grodzisk Mazowiecki. Nie obyło się bez drobnych nagród i upominków gminnych dla drużyn OSP, które zostały wręczane przez burmistrzów i wójtów.
        W trakcie sportowej rywalizacji można było skosztować strażackiej grochówki, zaś przez cały czas nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Grodzisku Mazowieckim.
        Oficjalne wyniki Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP Powiatu Grodzisk Mazowiecki przedstawiają się następująco:

tekst: st. kpt. Szymanek Marek foto: Marszałek Anna
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Informacje


Jak do nas dojechac?