Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim
Menu
Zawody sportowo-pożarnicze OSP 2016


        W dniu 16 października 2016 roku na boisku sportowym w miejscowości Skuły, gm. Żabia Wola odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych wg regulaminów obowiązujących w Powiecie Grodziskim.
        Do sportowej rywalizacji przystąpiło 11 spośród 14 jednostek OSP z terenu powiatu Grodzisk Mazowiecki.
        Zawody rozegrane zostały dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz osób dorosłych w dwóch konkurencjach tj. musztrze pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Łącznie udział wzięło 20 drużyn OSP, z czego 5 MDP, 3 kobiece drużyny pożarnicze (Grupa C), 12 męskich drużyn pożarniczych (Grupa A) w tym jedna męska drużyna w grupie seniorów.
        Komisję sędziowską stanowili oficerowie, aspiranci i podoficerowie z KP PSP w Grodzisku Mazowieckim i Błoniu, zaś sędzią głównym zawodów był st. bryg. Zbigniew Rafalski z KP PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim z siedzibą w Błoniu.
        Do komisji sędziowskiej wpłynął jeden protest, który ostatecznie nie został uwzględniony. W czasie trwania zawodów wypadkowi uległ jeden z druhów z OSP Książenice, któremu została udzielona pomoc medyczna na płycie boiska, a następnie został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Grodzisku Mazowieckim.
        Nagrody i puchary ufundowane zostały przez Starostę Grodziskiego Marka Wieżbickiego. Nie obyło się bez drobnych nagród i upominków gminnych dla drużyn OSP z gminy Żabia Wola i Grodzisk Mazowiecki, które zostały ufundowane przez lokalne samorządy.
        W trakcie sportowej rywalizacji można było skosztować strażackiej grochówki, zaś przez cały czas nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Grodzisku Mazowieckim.
        Oficjalne wyniki Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP Powiatu Grodzisk Mazowiecki przedstawiają się następująco:


 
 
 
 
 
 
 
 


tekst: st. kpt. Marek Szymanek foto: Milena Płocińska

Informacje


Jak do nas dojechac?