Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim
Menu
Zawody sportowo-pożarnicze OSP 2017

        W dniu 11 czerwca 2017 roku na boisku sportowym w Milanówku ul. Turczynek 8 odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych wg. regulaminu krajowego z dnia 10.02.2011 r.
        Do sportowej rywalizacji przystąpiły wszystkie jednostki OSP z powiatu grodziskiego. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami. Łącznie udział wzięło 15 drużyn OSP, z czego 13 męskich drużyn pożarniczych (Grupa A) i 2 kobiece drużyny pożarnicze (Grupa C).
        Komisję sędziowską stanowili oficerowie i aspiranci z KP PSP w Grodzisku Mazowieckim i Pruszkowie, zaś sędzią głównym zawodów był bryg. Lesław Pawul z KP PSP w Pruszkowie.
        Podczas zawodów do komisji sędziowskiej nie wpłynął żaden protest oraz nikt z uczestników nie uległ wypadkowi, co potwierdza dobre przygotowanie zawodników.
        Nagrody i puchary ufundowane zostały przez Starostę Grodziskiego Marka Wieżbickiego, który osobiście wręczył zwycięskim drużynom.
        Nie obyło się bez drobnych nagród i upominków gminnych dla drużyn OSP z gminy Żabia Wola, Baranów i Grodzisk Mazowiecki, które zostały ufundowane przez lokalne samorządy.
        W trakcie sportowej rywalizacji można było skosztować strażackiej grochówki, zaś przez cały czas nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Grodzisku Mazowieckim.
        Oficjalne wyniki Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP Powiatu Grodzisk Mazowiecki przedstawiają się następująco:


tekst: st. kpt. Marek Szymanek

Informacje


Jak do nas dojechac?