Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim
Menu
Zawody sportowo-pożarnicze OSP 2019

        W dniu 16 czerwca 2019 roku na boisku sportowym Ludowego Klubu Sportowego CHLEBNIA, gm. Grodzisk Mazowiecki odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych wg regulaminu obowiązującego w powiecie grodziskim (2015) i Regulaminu Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych (MDP-1/2010) zatwierdzonego przez Zarząd Główny ZOSPRP i KG PSP.
        Do sportowej rywalizacji przystąpiło 8 spośród 13 jednostek OSP. Zawody rozegrane zostały dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz osób dorosłych w dwóch konkurencjach tj. musztrze pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Łącznie udział wzięło 18 drużyn OSP, z czego 9 MDP, 2 kobiece drużyny pożarnicze (Grupa C) i 7 męskich drużyn pożarniczych (Grupa A).
        Komisję sędziowską stanowili oficerowie, aspiranci, podoficerowie z KP PSP w Grodzisku Mazowieckim oraz druhowie z jednostek OSP, zaś sędzią głównym zawodów był st. bryg. Krzysztof Tryniszewski z KP PSP w Grodzisku Mazowieckim.
        Nagrody i puchary ufundowane zostały przez Starostę Grodziskiego Marka Wieżbickiego. Nie obyło się bez drobnych nagród i upominków gminnych dla drużyn OSP z gminy Żabia Wola, Grodzisk Mazowiecki i Baranów, które zostały ufundowane przez lokalne samorządy.
        W trakcie sportowej rywalizacji można było skosztować strażackiej grochówki, zaś przez cały czas nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Grodzisku Mazowieckim oraz druhowie OSP.
        Oficjalne wyniki Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP Powiatu Grodzisk Mazowiecki przedstawiają się następująco:


tekst: mł. bryg. Marek Szymanek

Informacje


Jak do nas dojechac?